Ireneusz Kowal

agent ubezpieczeniowy

Moja praca koncentruje się na najbardziej bezpiecznych i skutecznych produktach ubezpieczanych, uwzględniające Twoje potrzeby
[Więcej >>>]

Formularz ubezpieczeniowy

Wypadek drogowy

Ireneusz Kowal08 kwietnia 2019Komentarze (0)

Od listopada 2018 roku nie ma obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) pojazdów mechanicznych. Trzeba mieć jedynie prawo jazdy. To super rozwiązanie dla nas kierowców!!! Ale co zrobić w przypadku, kiedy jesteśmy uczestnikiem stłuczki drogowej.

Co zrobić, jak się zachować, jak ocenić czy trzeba wezwać policję, czy wystarczy oświadczenie?

Wypadek drogowy

W sytuacji kiedy jesteś poszkodowany, to tak naprawdę ty decydujesz z jakiego rozwiązania skorzystasz. Najbezpieczniej jest wezwać policję, ale nie zawsze jest taka potrzeba. Trzeba ocenić sytuację. Każdy z nas kierowców wie, że jeżeli są ofiary w ludziach lub są osoby mocno poszkodowane lub nasuwa się przypuszczenie o popełnieniu przestępstwa np. kierujący pojazdem może być pod wpływem środków odurzających, alkoholu itp. wówczas należy bezwzględnie wezwać właściwe służby. Natomiast jeżeli jest zwykła „obcierka” to w tej sytuacji nie powinno się angażować policji.

Załóżmy następującą sytuację, dochodzi do stłuczki parkingowej. Sprawca przyznaje się do wyrządzonej szkody, no ale przy sobie nie posiada dowodu rejestracyjnego oraz ubezpieczenia OC – bo nie musi mieć zgodnie z przepisami, co wówczas? A sprawca przecież jest zobowiązany podać nam dane personalne, dane właściciela lub posiadacza pojazdu oraz dane polisy i zakładu ubezpieczeń w którym jest zawarta umowa OC. Ponadto, sprawca kolizji jest obowiązany napisać poszkodowanemu oświadczenie, w którym przyznaje się do winy.

Pamiętajmy o tym, żeby w oświadczeniu znalazły się dane osobowe kierowcy i właściciela lub właścicieli pojazdu, marka pojazdu, nr rejestracyjny, nr VIN, data i godzina, miejsce zdarzenia, warunki panujące w miejscy zdarzenia, jaki rozmiar jest szkód itp.

Uff dużo tych danych!!! I tu przychodzi nam z pomocą aplikacja na telefon komórkowy, która krok po kroku przeprowadzi całą procedurę.

Aplikacja nazywa się NA WYPADEK, a deweloperem jest Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG). Aplikacja działa na iOS oraz Android, dla Twojej wygody udostępniam do zeskanowania kod QR:

 oraz link do filmiku:

Zakłady ubezpieczeń również posiadają odpowiednie druki przy zdarzeniach drogowych, ale w dzisiejszych czasach chyba łatwiej to zrobić w aplikacji.

Pamiętaj, zawsze możesz sprawdzić w jakiej cenie będzie ubezpieczenie na Twój samochód, wystarczy skorzystać z formularza ubezpieczeniowego.

Życzę Ci oby ta aplikacja w twoim telefonie była „bezrobotna”, a wypadek drogowy nigdy się Tobie nie przytrafił.

Serdecznie Cię pozdrawiam i zapraszam do śledzenia bloga.

*****

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez AIKO IRENEUSZ KOWAL Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest AIKO IRENEUSZ KOWAL z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem blogmundurowy@aiko.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis: