Ireneusz Kowal

agent ubezpieczeniowy

Moja praca koncentruje się na najbardziej bezpiecznych i skutecznych produktach ubezpieczanych, uwzględniające Twoje potrzeby
[Więcej >>>]

Formularz ubezpieczeniowy

Autocasco

Ireneusz Kowal07 grudnia 2018Komentarze (0)

Autocasco (AC) jaki zakres wybrać? Co może się wydarzyć w ciągu całego roku? Ile AC będzie kosztowało? A może ile mnie będzie kosztowało jak nie kupię AC? Co jest lepsze – „sprzedać ryzyko” zakładowi ubezpieczeń? czy może wziąć je na siebie? Dlaczego tak dużo to kosztuje?, a może wcale tak dużo to nie kosztuje? Pytań jest mnóstwo i nie zawsze możemy odpowiedzieć czy dobrze wybraliśmy ochronę ubezpieczenia naszego pojazdu.

W telegraficznym skrócie przedstawię jakie możliwości wyboru daje nam zakład ubezpieczeń. Oczywiście w ofercie dla służb mundurowych ze zniżką do -25% w STU ERGO Hestia SA ERGO 7.

Autocasco – AC

Mamy do wyboru trzy zakresy:

I –    Utrata pojazdu

II –  Utrata i uszkodzenie pojazdu

III – All risk

I – Utrata pojazdu – to jest najtańsza z możliwości wykupienia AC, a co za tym idzie, czy zakres ubezpieczenia jest skromny? Ochrona obejmuję utratę pojazdu. Co to znaczy utrata pojazdu, jaki jest faktycznie zakres ubezpieczenia. Utrata pojazdu to co tylko kradzież całego pojazdu i koniec. No nie, to nie koniec zakresu ubezpieczenia. W tym zakresie nie ma ochrony w szkodzie częściowej, natomiast jest ochrona w której koszty naprawy pojazdu przekraczają 70% wartości rynkowej pojazdu w dniu powstania szkody, nazywamy to wówczas szkodą całkowitą.

A teraz Cię zaskoczę? czy wiedziałeś, że w tym zakresie po kradzieży pojazdu masz ochronę:

 • kontynuacji podróży;
 • pojazd zastępczy do 7 dni;
 • a nawet zakwaterowanie do 3 nocy;
 • a jak by tego było mało i miałeś przyczepę to też transport tej przyczepy.

Jak widać ochrona ubezpieczenia w I wariancie ubezpieczenia AC jest całkiem spora. Pamiętaj ta ochrona przyczynia się do powstawania zniżki za bezszkodową jazdę, która mocno przyczynia się na obniżenie składki ubezpieczeniowej.

Czy ten wariant ubezpieczenia Autocasco (AC) jest dla Ciebie? Czytaj dalej jaki zakres jest w wariancie II utrata i uszkodzenie pojazdu  i w III wariancie all risk.

II – Utrata i uszkodzenie pojazdu – to już jest fajny zakres ubezpieczenia. Tak naprawdę to jest zakres ochrony, który u nas w kraju jest od dłuższego czasu uznawany za pełne AC. W tym wariancie możemy przy zawieraniu umowy określić sposób naprawy pojazdu:

 • ASO – autoryzowana stacja obsługi;
 • Sieć partnerska – to są wybrane warsztaty, która realizuje bezgotówkową naprawę naszego pojazdu;
 • Kosztorys – polega na wypłacie odszkodowania na podstawie wyceny dokonanej przez ERGO Hestię.

Tutaj też znajdziemy dodatkową ochronę w przypadku kradzieży pojazdu:

 • kontynuacji podróży;
 • pojazd zastępczy do 7 dni;
 • a nawet zakwaterowanie do 3 nocy;
 • a jak by tego było mało i miałeś przyczepę to też transport tej przyczepy.

III – All risk – ten zakres uwielbiam, stała suma ubezpieczenia – twój samochód przez cały okres ubezpieczenia ma tą samą wartość, a po wypłacie odszkodowania ERGO HESTIA nie zmniejsza sumy ubezpieczenia ale pozostaje na tym samym poziomie co w dniu ubezpieczenia. Przy tym wariancie masz do wyboru dwie możliwości wypłaty odszkodowania:

 • ASO – autoryzowana stacja obsługi;
 • Sieć partnerska – to są wybrane warsztaty, która realizuje bezgotówkową naprawę naszego pojazdu;

Oczywiście w tym zakresie po kradzieży pojazdu również jest ochrona:

 • kontynuacji podróży;
 • pojazd zastępczy do 7 dni;
 • a nawet zakwaterowanie do 3 nocy;
 • a jak by tego było mało i miałeś przyczepę to też transport tej przyczepy.

Do każdego wariantu ubezpieczenia AC, możesz wykupić dodatkową ochronę:

 • Assistance – to mamy do wyboru trzy możliwości – WYPADEK, AWARIA i WYPADEK i TURBO;
 • Ochrona zniżek – która w sytuacji wypłaty odszkodowania nie podniesie składki ubezpieczenia przy kontynuacji w kolejnym roku;
 • Ochrona prawna – organizacja i pokrycie kosztów pomocy prawnej – zdarzenia w ruchu drogowym. Suma ubezpieczenia to aż 20 000 zł;
 • Bagaż – jeśli chcesz chronić swój bagaż. Suma ubezpieczenia to aż 5 000 zł.

Wszystkie powyższe dodatkowe opcje, opiszę w kolejnych postach do, których już teraz Cię zapraszam.

Zapraszam  Cię do wypełnienie formularza ubezpieczeniowego, który pozwoli mi wyliczyć dla Ciebie składkę ze zniżką dla służb mundurowych do -25%.

Serdecznie Cię zapraszam do śledzenia bloga.

*****

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez AIKO IRENEUSZ KOWAL Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest AIKO IRENEUSZ KOWAL z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem blogmundurowy@aiko.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: